GOŁDAP. "Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym" (J.W. von Goethe) - Cytat ten wskazuje na wielkie znaczenie nauki języków. 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych.

Znajomość języków rozwija naszą osobowość, pozwala lepiej poznać i zrozumieć sąsiada, poszerza wiedzę o świecie, doskonali kompetencje społeczne, a także warunkuje powodzenie na rynku pracy. Dzisiaj głównym językiem komunikacji stał się język angielski. Jednak niewątpliwie warto znać też niemiecki, rosyjski, hiszpański i wszystkie pozostałe.

Aby podkreślić wagę tego dnia, uczniowie pod opieką nauczycieli języków obcych w Szkole Podstawowej nr 5 przygotowali hasła na koszulkach, plakaty, informacje o innych krajach i kulturach, napisy promujące naukę języków. Dyskutujemy na temat internacjonalizmów, uczymy siebie nawzajem obcojęzycznych przysłów i łamaczy językowych. Wkrótce odbędzie się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Zarówno starsi jak i najmłodsi uczniowie mają świadomość korzyści płynących ze znajomości obcych słówek. Dumnie zaangażowali się w świętowanie tak ważnego dnia. Z tej okazji zostali nawet serdecznie ugoszczeni przez pana burmistrza Gołdap. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie zmotywuje wszystkich do nauki języków obcych.

SP5 w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading