GOŁDAP. 21 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wodnym Sprzątaniu Świata - Gołdap 2018. Spotkali się z podróżnikiem i ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, który z wielką pasją opowiadał o swoich podróżach i akcjach ekologicznych. Następnie porządkowali teren wokół rzeki i jeziora. Nazbierali kilka worków śmieci, które pomogli przewieść rodzice. Po pracy czekały niespodzianki: rejsy motorówką, kajakiem, katamaranem i obserwacja pracy nurków. Każdy mógł sprawdzić, jak działa wykrywacz metali, a potem smażyć kiełbaskę przy ognisku i spróbować najpyszniejszych pierogów. Pan burmistrz Tomasz Luto rozmawiał z dziećmi i przyniósł kosz upominków. Pani dyrektor Sylwia Ostrowska aktywnie włączyła się do akcji.

- Budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialność za środowisko naturalne to nasz wspólny cel. Aby każdy z nas zawsze dbał o ten najbliższy kawałek Ziemi - powiedziała.

Obdarowała dzieci słodkościami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i udział w akcji. Pogoda była fantastyczna. Dziękujemy pani Alinie Oleszczuk z SP nr 2 za zaproszenie i przyznajemy jej złoty medal za organizację akcji.

SP1 w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading