Loading


GOŁDAP. W dniach 23-30 sierpnia młodzież z CKiW OHP w Gołdapi brała udział w wymianie międzynarodowej na Słowacji pod hasłem "Say NO to addiction!". Projekt finansowany był w ramach programu Erasmus +. Wzięła w nim również udział młodzież z Czech, Słowacji i Litwy. Nasz kraj reprezentowała ośmioosobowa grupa wraz z dwoma wychowawcami. Wszyscy mieli przyjemność gościć w Zemplinskiej Siravie – przepięknym kurorcie nad jeziorem.

Uczestnicy na zajęciach wspólnie dyskutowali o nawykach prozdrowotnych i zgubnym wpływie uzależnień. Każdy kraj prezentował dobre praktyki związane ze zdrowym trybem życia. Zajęcia realizowane w ramach projektu były bardzo intensywne. Bardzo ciekawym zadaniem, które przysporzyło uczestnikom wiele zabawy i radości było nagrywanie scenek i filmików o tematyce uzależnień.

Podczas 8-dniowego pobytu młodzi ludzie poznawali kulturę i brali udział w działaniach, które służyły wzajemnemu poznawaniu się i integracji. Była to doskonała okazja do zgłębiania wiedzy o różnorodności kulturowej państw członkowskich Unii Europejskiej. Pobyt urozmaiciły rejs statkiem, gra zespołowa paintball oraz relaks w Thermal Sirava Spa Resort. W wolnych chwilach uczestnicy mieli czas na zwiedzanie pięknej okolicy.

To był wspaniały czas, dzięki któremu młodzież poznała dużo nowych, ciekawych osób i nabyła cenne doświadczenia. Nawet bariera językowa nie była żadną przeszkodą w integracji i zabawie. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas projektu na pewno przydadzą się młodzieży w życiu nie tylko prywatnym, ale i zawodowym. Wszyscy przeżyli niezapomniane chwile i byli bardzo zadowoleni z całego pobytu.

Justyna Wierzbołowicz, Barbara Różycka

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!