Loading


GOŁDAP. Zanim to jednak nastąpiło, młodzi ludzie przeszli tzw. metamorfozę. Podczas warsztatów z zakresu kreowania wizerunku profesjonalnego pracownika wykwalifikowani specjaliści doradzili uczestnikom, jak dobrać odpowiednią fryzurę, makijaż i strój udając się na rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą. Uczestnicy mieli okazję zdobyć kompetencje w zakresie prezentowania się podczas rozmów o pracę oraz w innych sytuacjach ważnych dla własnego rozwoju zawodowego.

Podczas realizacji stażów uczestnicy poszerzają wiedzę zdobytą w czasie kursów zawodowych zrealizowanych w ramach projektu oraz rozwijają umiejętności wykorzystania jej w praktyce, zgodnie z opracowanym wcześniej programem stażu. Poznają również specyfikę pracy w swoim zawodzie, a także zdobywają cenne doświadczenie zawodowe.

Staże mają również na celu przygotowanie młodych ludzi do samodzielnego wykonania pracy i odpowiedzialności za powierzone zadania. Jest to też doskonała okazja do nawiązania kontaktów zawodowych, które przydadzą się w momencie poszukiwania pracy. Stażyści mają również świadomość, że warto pokazać się z jak najlepszej strony, by zwiększyć swoje szanse na ewentualne otrzymanie propozycji zatrudnienia u pracodawcy po zakończeniu stażu.

Uczestnicy projektu odbywają 3-miesięczne staże u lokalnych przedsiębiorców w zawodach: operator koparko-ładowarki, spawacz, sprzedawca/kasjer oraz fryzjer.

koordynatorka projektu Małgorzata Kwiatkowska

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!