GOŁDAP. Zanim to jednak nastąpiło, młodzi ludzie przeszli tzw. metamorfozę. Podczas warsztatów z zakresu kreowania wizerunku profesjonalnego pracownika wykwalifikowani specjaliści doradzili uczestnikom, jak dobrać odpowiednią fryzurę, makijaż i strój udając się na rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą. Uczestnicy mieli okazję zdobyć kompetencje w zakresie prezentowania się podczas rozmów o pracę oraz w innych sytuacjach ważnych dla własnego rozwoju zawodowego.

Podczas realizacji stażów uczestnicy poszerzają wiedzę zdobytą w czasie kursów zawodowych zrealizowanych w ramach projektu oraz rozwijają umiejętności wykorzystania jej w praktyce, zgodnie z opracowanym wcześniej programem stażu. Poznają również specyfikę pracy w swoim zawodzie, a także zdobywają cenne doświadczenie zawodowe.

Staże mają również na celu przygotowanie młodych ludzi do samodzielnego wykonania pracy i odpowiedzialności za powierzone zadania. Jest to też doskonała okazja do nawiązania kontaktów zawodowych, które przydadzą się w momencie poszukiwania pracy. Stażyści mają również świadomość, że warto pokazać się z jak najlepszej strony, by zwiększyć swoje szanse na ewentualne otrzymanie propozycji zatrudnienia u pracodawcy po zakończeniu stażu.

Uczestnicy projektu odbywają 3-miesięczne staże u lokalnych przedsiębiorców w zawodach: operator koparko-ładowarki, spawacz, sprzedawca/kasjer oraz fryzjer.

koordynatorka projektu Małgorzata Kwiatkowska

 

 
Wyszukiwarka

Loading