Loading


GOŁDAP. Piotr Bartoszuk będzie nowym dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi. Zarząd powiatu zatwierdził dziś wyniki konkursu na to stanowisko.

Nowy dyrektor ma 38 lat. ZSZ zna bardzo dobrze. Pracuje w tej szkole od 2005 roku. Jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie. Jak powiedział w rozmowie z GOLDAP.INFO, będzie kontynuował politykę obecnej dyrektor, jeśli chodzi o pozyskiwanie środków zewnętrznych, szczególnie na doskonalenie zawodowe nauczycieli. Ma też plany związane z rozwojem szkoły. Chce m.in. wprowadzić dualny system kształcenia zawodowego. Polega to na nauce zawodu organizowanej przez pracodawcę oraz kształceniu teoretycznym i ogólnym w systemie szkolnym. Nie wyklucza też, że kiedyś mogłyby powstać klasy przyzakładowe. W klasach mundurowych chce wprowadzić więcej zajęć praktycznych. Zamierza także poprawić zaplecze sportowe szkoły, ubiegając się o zewnętrze środki (np. z ministerstwa sportu) na modernizację istniejącej lub budowę nowej infrastruktury.

Piotr Bartoszuk funkcję dyrektora ZSZ obejmie 1 września br. Zastąpi Mirosławę Równą, która przechodzi na emeryturę. W ogłoszonym przez zarząd powiatu konkursie o stanowisko dyrektora ubiegało się łącznie dwoje kandydatów.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!