Loading


GOŁDAP. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi w czerwcu byli na wycieczce szkolnej na trasie Kraków – Zator – Wisła – Ustroń - Ojców. Wrażeń przywieźliśmy mnóstwo, polska przyroda roztaczała przed nami wspaniałe widoki.

Pierwszego dnia z przewodnikiem udaliśmy się na Wawel. Wielki Kraków to również Kościół Mariacki i ołtarz Wita Stwosza, Sukiennice, Krakowski Rynek i dostojna Wisła, która dodaje uroku królewskiemu grodowi.

Drugi dzień przeznaczyliśmy całkowicie na zabawę w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. To był niesamowity dzień pełen wrażeń! Nasze szaleństwa rozpoczęliśmy w towarzystwie roztańczonych animatorów oraz z radosną muzyką w tle. Dobrej zabawy nie było końca. Każdy znalazł coś dla siebie. Jedni uczniowie od razu poszli w kierunku strefy ekstremalnej, aby skorzystać z karuzel dla ludzi o mocnych nerwach, z kolei inni wybrali strefę wodną.

Następne dni przeznaczyliśmy na poznanie Wisły i okolic. Przemierzając Pętlę Beskidzką zwiedziliśmy Koniaków, weszliśmy również na szczyt Ochodzitej, gdzie podziwialiśmy piękną panoramę okolicznych gór. W Istebnej najbardziej zachwyciła nas Kurna Chata Kawuloków z XIX w oraz jej obecny gospodarz, który gawędził z nami przy stole. Podobała nam się również lekcja przyrody w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Wiśle. Zaliczyliśmy również wycieczka na Czantorię, zatrzymaliśmy się przy skoczni narciarskiej, zwiedziliśmy muzeum Małysza. Kolejnym punktem naszej przygody była wycieczka do polskiego i czeskiego Cieszyna w programie m.in.: rynek Cieszyński, Park Pokoju, Pałac Larischów, kościół św. Marii Magdaleny, pl. Teatralny, Studnia Trzech Braci, Cieszyńska Wenecja, Wzgórze Zamkowe, Wieża Piastowska i Rotunda Romańska.
W drodze powrotnej do domu, zatrzymaliśmy się w Ojcowie. Spotkanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od pieszej wędrówki do Groty Łokietka, spacerowaliśmy Doliną Prądnika do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. Zwiedziliśmy również zamek w Pieskowej Skale, podziwialiśmy Maczugę Herkulesa.

Każdy dzień wycieczki był szczegółowo opracowany przez kierowniczkę Martynę Gołębicką, która nieustannie wspólnie z opiekunami: Edytą Olszewską, Marzanną Ziendą-Pawluczuk i Danutą Boguską czuwały nad tym, by wszyscy wrócili zdrowi i pełni miłych wrażeń. Dziękujemy panu kierowcy Andrzejowi Dutkowskiemu za profesjonalną obsługę naszej wycieczki.

Różnorodne atrakcje, jak i dobry nastrój panujący wśród uczestników sprawiły, że wycieczkę można określić jako udaną.

SP1 w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!