Loading


GOŁDAP. W czerwcu uczniowie klas 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrali się na „zieloną szkołę”. Dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd z noclegiem poza domem. Rano wyruszyli do ośrodka "Gwarek" pod Giżyckiem. Tam czekały na nich takie atrakcje jak np. laboratorium szalonego naukowca, gdzie poznały sposoby na zrobienie lawy z produktów dostępnych w domu. Na zajęciach manualnych powstały łapacze snów. Wieczór dzieci spędziły na wcielaniu się w rolę komandosów. Musieli wykonać trzy zadania, aby ocalić pilota, którego samolot się rozbił. Poranek przyniósł kolejne atrakcje. Tym razem były stare gry, które uczyły współpracy i pokazały, że można się świetnie bawić bez telewizora czy komputera. Kolejne zajęcia to survival. Dzieci dowiedziały się, które rośliny w lesie są jadalne, jak odnaleźć tropy zwierząt, jak zbudować szałas czy rozpalić ogień bez zapałek. Po obiedzie była olimpiada na wesoło, czyli zajęcia na boisku- wyścigi, gry na współprace i duża dawka dobrego humoru. Wieczór spędziły na ognisku w towarzystwie animatorów, którzy zadbali o atmosferę i dobrą zabawę. Kolejny ranek to zajęcia dla komandosów - nauka wykonywania poleceń dowódcy, tor przeszkód. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.

Katarzyna Miernik, Wioletta Waraksa

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!