Loading


GOŁDAP. Czerwiec jest miesiącem, w którym wiele szkół w całej Polsce bierze udział w akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam". Do akcji przystąpili również uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Przez cały pierwszy tydzień czerwca w szkole odbywały się różne działania czytelnicze, które zachęcały uczniów do czytania. W piątek, 8 czerwca o godzinie 10.00 do sali gimnastycznej przyszli wszyscy uczniowie i nauczyciele z książkami w dłoni, aby przystąpić do bicia rekordu czytania w jednym momencie. O godzinie 10.20 w sali zapadła cisza i wszyscy obecni zaczęli czytać książki. Akcja została zorganizowana po to, by książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem, by uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedynymi, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

Akcja ma również charakter propagandowy. Jej zadaniem jest promowanie czytelnictwa w społeczeństwie lokalnym. Badania pokazują, że 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Niestety są to najczęściej osoby dorosłe. Młodzież - wbrew pozorom - czyta znacznie więcej. Stąd też to dzieci i młodzież mają zachęcać do czytania dorosłych również poprzez akcję czytelniczą "Jak nie czytam, jak czytam".

Dziękuję serdecznie za pomoc w zorganizowaniu akcji paniom: Katarzynie Witczak, Ewie Jurewicz i Karolinie Rzędzian.

Justyna Kołodziej

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!