GOŁDAP. W dniach 11-15 czerwca wychowankowie ZPEW w Gołdapi uczestniczyli w „zielonej szkole” pt. „Zielono mi... w Bieszczadach” w Weremieniu (gmina Lesko). Wyjazd był jednym z działań podjętych w ramach projektu „Świat bez tajemnic”.

Program „zielonej szkoły” był niezwykle bogaty i atrakcyjny. Uczniowie ze swoimi nauczycielami i przewodnikiem uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej ph. „Szlakiem Bieszczad”, zdobywając szczyt Połoniny Wetlińskiej i docierając do schroniska „Chatka Puchatka”. W Polańczyku wzięli udział w rejsie statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim, zwiedzali Zaporę Solińską, spacerowali bieszczadzkimi Krupówkami.
W Zwierzyniu uczestniczyli z instruktorami w spływie pontonowym Doliną Sanu, a w Uhercach Mineralnych wzięli udział w przejazdach Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi. W Sanoku zwiedzali z przewodnikiem największe w Polsce muzeum etnograficzne na świeżym powietrzu z pięknie odrestaurowanym Galicyjskim Rynkiem, w Myczkowcach muzeum ekumeniczne z miniaturami niemalże wszystkich cerkwi bieszczadzkich, mini zoo oraz drugą z bieszczadzkich zapór, poznali z opowieści przewodnika rezerwat Koziniec. Uczniowie brali udział w ognisku integracyjnym po „bieszczadzku” oraz „dyskotece FLUO” z profesjonalnym DJ-em w barwach fluo.

Uczestniczy „zielonej szkoły”, ci mali i ci duzi, przeżyli niesamowitą bieszczadzką przygodę z licznymi atrakcjami, niezwykłymi pejzażami i niezapomnianymi widokami. Doskonalili oni obserwację przyrodniczą, rozwijali orientację w terenie, a przede wszystkim kształtowali kompetencje kluczowe: matematyczno-przyrodnicze. Dla naszych uczniów była to bardzo atrakcyjna forma zdobywania nowej wiedzy i umiejętności praktycznych, ciekawie i aktywnie spędzony czas oraz nieopisane emocje, które pozostaną w nich na długo.

ZPEW w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading