Loading


GOŁDAP. W dniach 11-15 czerwca wychowankowie ZPEW w Gołdapi uczestniczyli w „zielonej szkole” pt. „Zielono mi... w Bieszczadach” w Weremieniu (gmina Lesko). Wyjazd był jednym z działań podjętych w ramach projektu „Świat bez tajemnic”.

Program „zielonej szkoły” był niezwykle bogaty i atrakcyjny. Uczniowie ze swoimi nauczycielami i przewodnikiem uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej ph. „Szlakiem Bieszczad”, zdobywając szczyt Połoniny Wetlińskiej i docierając do schroniska „Chatka Puchatka”. W Polańczyku wzięli udział w rejsie statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim, zwiedzali Zaporę Solińską, spacerowali bieszczadzkimi Krupówkami.
W Zwierzyniu uczestniczyli z instruktorami w spływie pontonowym Doliną Sanu, a w Uhercach Mineralnych wzięli udział w przejazdach Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi. W Sanoku zwiedzali z przewodnikiem największe w Polsce muzeum etnograficzne na świeżym powietrzu z pięknie odrestaurowanym Galicyjskim Rynkiem, w Myczkowcach muzeum ekumeniczne z miniaturami niemalże wszystkich cerkwi bieszczadzkich, mini zoo oraz drugą z bieszczadzkich zapór, poznali z opowieści przewodnika rezerwat Koziniec. Uczniowie brali udział w ognisku integracyjnym po „bieszczadzku” oraz „dyskotece FLUO” z profesjonalnym DJ-em w barwach fluo.

Uczestniczy „zielonej szkoły”, ci mali i ci duzi, przeżyli niesamowitą bieszczadzką przygodę z licznymi atrakcjami, niezwykłymi pejzażami i niezapomnianymi widokami. Doskonalili oni obserwację przyrodniczą, rozwijali orientację w terenie, a przede wszystkim kształtowali kompetencje kluczowe: matematyczno-przyrodnicze. Dla naszych uczniów była to bardzo atrakcyjna forma zdobywania nowej wiedzy i umiejętności praktycznych, ciekawie i aktywnie spędzony czas oraz nieopisane emocje, które pozostaną w nich na długo.

ZPEW w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!