Loading


GOŁDAP. Uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z przedszkolakami wybrali się do Mazurolandii. Jest to park atrakcji położony w Gierłoży k. Kętrzyna, gdzie zabawa połączona została z poznawaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. Dzieci miały okazję zobaczyć miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, park militariów, a także grodzisko rycerskie. Wśród zabytkowych obiektów największe zainteresowanie wzbudziły m.in.: bazylika w św. Lipce, pałac w Sztynorcie oraz zamek w Malborku z podzamczem, który jest największą z miniatur. Oprócz oglądania zabytków dzieciaki skorzystały z innych atrakcji Mazurolandii. Były dmuchańce, trampoliny, zjeżdżalnie oraz lekcja strzelania z łuku. Na zakończenie wycieczki wychowankowie wzięli udział w warsztatach malarskich, podczas których samodzielnie malowały na średniowiecznych kaflach ceramicznych. Oczywiście wszyscy zabrali swoje arcydzieła do domu, aby mieć pamiątkę z wycieczki.

Joanna Słupecka, Renata Namiotko i Urszula Masiulaniec
wychowawczynie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!