Loading


GOŁDAP. Pani Marta Anuszkiewicz z Powiatowej Komendy Policji w Gołdapi spotkała się z najmłodszymi przedszkolakami w SP5. W klasie 0B rozmawiała o tym, jak ma zachować się małe dziecko nad wodą, w górach czy w lesie podczas wypoczynku letniego. Ważne są informacje, jakie przedszkolak powinien znać w przypadku zagrożenia lub zagubienia, np. imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, numer telefonu do rodziców. Rozmawiano, jak trzymać się opiekunów i rodziców, aby się nie zgubić oraz o tym, że nie wolno oddalać się z nieznajomymi.

W rozmowie okazało się, że dzieci maję sporą wiedzę na te tematy, ale takie spotkanie z policjantem pozwala tę wiedzę przypomnieć i utrwalić.

Jarosław Żukowski

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!