Loading


GOŁDAP. W majowe poranki bibliotekę szkolną odwiedziły grupy cztero- i pięciolatków z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Dla większości z dzieci była to już kolejna wizyta w krainie książki. Panie przedszkolanki dbają o to, by wyrabiać w swoich podopiecznych nawyki czytelnicze już od najmłodszych lat.

Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można zapisać się do biblioteki szkolnej, by potem wypożyczać książki do domu, poznały tajniki pracy bibliotekarki i zwiedziły wnętrze biblioteki, poznając jej układ i księgozbiór.

„Rekinki” z zainteresowaniem wysłuchały czytania książki, w której pisarz, Paweł Beręsiewicz, zaprasza na nietypowe spotkanie autorskie i na kartach swojego dzieła odpowiada na różne dziecięce pytania, nawet te najbardziej zaskakujące typu: „Czy pisarzom burczy w brzuchu?”.

„Żółwiki” wysłuchały czytania najpopularniejszych wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Utwory tych poetów łatwo wpadają w ucho, dzieci je lubią szczególnie, bo poza humorem, zawierają zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowaną historyjkę, uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre.

Na koniec spotkania dzieci obejrzały wystawę książeczki dziecięcej oraz nowości wydawnicze zakupione ostatnio do biblioteki szkolnej.

Justyna Kołodziej

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!