Loading


BOĆWINKA. Wakacje w pracowni rozpoczęliśmy bardzo ambitnie. Do Boćwinki przyjechali specjaliści firmy Fablab zajmujący się edukacją oraz popularyzowaniem nowoczesnych technologii. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pilotażowych warsztatach z druku 3D. Dzięki fantastycznej atmosferze panującej na warsztatach mogliśmy nie tylko lepiej poznać zastosowanie drukowanych przedmiotów, ale także nauczyć się je projektować oraz obsługiwać drukarkę 3D. Prowadzący Maciek i Piotrek pokazali nam wydrukowane przedmioty codziennego użytku, począwszy od zabawek czy masek poprzez meble aż do mostów i domów drukowanych przez ogromne robotyczne ramiona. Zaskoczeniem okazały się drukowane ubrania czy buty. Dowiedzieliśmy się, że drukarki 3D mają zastosowanie również w medycynie. Co ciekawe, projektowanie prostych przedmiotów do wydruku wcale nie jest trudne. Jednak trzeba mieć pomysł i duuuuużo cierpliwości.

Warsztaty były prowadzone w dwóch grupach po 10 osób. Uczestniczyli w nich wolontariusze oraz sympatycy Pracowni Orange w Boćwince.

SP w Boćwince

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!