Loading


GALWIECIE. 1 czerwca klasy 4-7 ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach pojechały na jednodniową wycieczkę do stolicy naszego regionu - Olsztyna. Pierwszym, niezwykle ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Najsławniejszym jego administratorem był Mikołaj Kopernik. Niemałą atrakcją było również wejście na zamkową wieżę. Piękna pogoda pozwoliła również na spacer olsztyńską starówką. Kolejnym punktem było planetarium. Seans filmu „Nasz wszechświat” był kosmiczną podróżą do Układu Słonecznego. Prezentowane w czasie projekcji rozgwieżdżone niebo oraz ciekawe zjawiska astronomiczne na długo pozostaną w pamięci uczniów. Na zakończenie wycieczki na uczniów czekał bardzo aktywny wypoczynek w Parku Trampolin z którego wszyscy wyszli bardzo zadowoleni.

Nasza szkoła jest posiadaczem certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu” którego głównym celem jest upowszechnienie wiedzy na temat polskiej historii i kultury, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju. Nasza wycieczka doskonale wpisuje się w cele projektu, jest również ciekawą formą działań w ramach „Roku dla Niepodległej”.

SP w Galwieciach

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!