Loading


GOŁDAP. Okres wakacji to czas, na który czekają dzieci. Warto więc porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas tej przerwy od nauki.

29 maja w SP3 odbyła się prelekcja dotycząca ratownictwa wodnego, którą przeprowadzili ratownicy gołdapskiego WOPR: Grzegorz Orłowski i Tomasz Grudziński. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 4-6. Ratownicy przypomnieli dzieciom o przestrzeganiu regulaminu kąpieliska, na którym przebywają oraz o stosowaniu się do zaleceń ratownika. Następnie został przeprowadzony pokaz udzielania pomocy tonącemu. Ratownicy również zaprezentowali sprzęt, który jest używany podczas akcji ratunkowych.

Uczniowie brali czynny udział w pokazie, przypominając sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

Marzanna Zadroga

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!