GRABOWO. 24 maja w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „The Best Singer Ever” pod patronatem burmistrza Gołdapi.

Celem konkursu jest m.in.:

 • prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów
 • promowanie aktywności twórczej wśród uczniów
 • motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób
 • praca nad poprawną wymową
 • przygotowanie uczniów do występów publicznych

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole 24 wykonawców, którzy przybyli do nas z aż 9 szkół naszego powiatu. Uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-5 szkoły podstawowej oraz klasy 6-7 szkoły podstawowej. Jury, w skład którego weszli: pani Agnieszka Wojtala – przedstawiciel gminy Gołdap, pan Piotr Sobczak – nauczyciel języka angielskiego w LO oraz pan Piotr Bardoński – muzyk, oceniało poprawność językową, stronę wokalną oraz ogólne wrażenie artystyczne wykonywanych utworów. Po długiej debacie jury przyznało następujące miejsca:

 • kategoria: klasy 1-3
  I miejsce – Michalina Chmiel z SP nr 1 w Gołdapi
  II miejsce – duet Nikola Putra i Anastazja Warakomska z SP w Pogorzeli
  III miejsce – duet Michalina Kowalewska i Oliwia Płach z SP nr 1 w Gołdapi
  wyróżnienie – duet Maria Osińska i Luiza Trzasko z SP w Grabowie
 • kategoria: klasy 4-5
  I miejsce – Nikola Perduta z SP w Grabowie
  II miejsce – Gabriela Typyło z SP w Baniach Mazurskich
  III miejsce – Dawid Goszczyk z SP w Lisach
  kategoria: klasy 6-7
 • I miejsce – ex aequo Weronika Pietruszewska z SP nr 3 oraz Zuzanna Symko z SP nr 5 w Gołdapi
  II miejsce – Emilia Stankiewicz z SP nr 1 w Gołdapi
  III miejsce – Klaudia Żrubek z SP nr 3 W Gołdapi
  wyróżnienia: Patrycja Aniołowska z SP w Lisach, Martyna Dudkowska z SP nr 3 w Gołdapi oraz Hanna Kowalewska z SP nr 1 w Gołdapi

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie naszego konkursu. Dziękujemy również uczestnikom i ich opiekunom za wspaniałe przygotowanie występów oraz wszystkim pracownikom oraz uczniom naszej szkoły biorącym udział w przygotowaniu konkursu, który okazał się wspaniałą ucztą muzyczną. I – ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodych artystów – już dziś zapraszamy za rok!

Anna Buczyńska, koordynatorka konkursu

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading