Loading


GRABOWO. 24 maja w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „The Best Singer Ever” pod patronatem burmistrza Gołdapi.

Celem konkursu jest m.in.:

 • prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów
 • promowanie aktywności twórczej wśród uczniów
 • motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób
 • praca nad poprawną wymową
 • przygotowanie uczniów do występów publicznych

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole 24 wykonawców, którzy przybyli do nas z aż 9 szkół naszego powiatu. Uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-5 szkoły podstawowej oraz klasy 6-7 szkoły podstawowej. Jury, w skład którego weszli: pani Agnieszka Wojtala – przedstawiciel gminy Gołdap, pan Piotr Sobczak – nauczyciel języka angielskiego w LO oraz pan Piotr Bardoński – muzyk, oceniało poprawność językową, stronę wokalną oraz ogólne wrażenie artystyczne wykonywanych utworów. Po długiej debacie jury przyznało następujące miejsca:

 • kategoria: klasy 1-3
  I miejsce – Michalina Chmiel z SP nr 1 w Gołdapi
  II miejsce – duet Nikola Putra i Anastazja Warakomska z SP w Pogorzeli
  III miejsce – duet Michalina Kowalewska i Oliwia Płach z SP nr 1 w Gołdapi
  wyróżnienie – duet Maria Osińska i Luiza Trzasko z SP w Grabowie
 • kategoria: klasy 4-5
  I miejsce – Nikola Perduta z SP w Grabowie
  II miejsce – Gabriela Typyło z SP w Baniach Mazurskich
  III miejsce – Dawid Goszczyk z SP w Lisach
  kategoria: klasy 6-7
 • I miejsce – ex aequo Weronika Pietruszewska z SP nr 3 oraz Zuzanna Symko z SP nr 5 w Gołdapi
  II miejsce – Emilia Stankiewicz z SP nr 1 w Gołdapi
  III miejsce – Klaudia Żrubek z SP nr 3 W Gołdapi
  wyróżnienia: Patrycja Aniołowska z SP w Lisach, Martyna Dudkowska z SP nr 3 w Gołdapi oraz Hanna Kowalewska z SP nr 1 w Gołdapi

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie naszego konkursu. Dziękujemy również uczestnikom i ich opiekunom za wspaniałe przygotowanie występów oraz wszystkim pracownikom oraz uczniom naszej szkoły biorącym udział w przygotowaniu konkursu, który okazał się wspaniałą ucztą muzyczną. I – ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodych artystów – już dziś zapraszamy za rok!

Anna Buczyńska, koordynatorka konkursu

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
 • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
 • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
 • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
 • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
 • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
 • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
 • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!