Loading


ELBLĄG. 30 maja w Teatrze im. A Sewruka w Elblągu odbyła się konferencja „Świadectwa Niepodległej”, podczas której zostały wręczone nagrody nauczycielom za opracowanie scenariusza lekcji poświęconej setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Organizatorem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Patronat honorowy nad nim objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin oraz prezydent miasta Elbląga Witold Wróblewski. Celem konkursu było upamiętnienie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Nagrody przyznano w trzech kategoriach.

Pani Barbara Girtler, nauczycielka języka polskiego, zajęła I miejsce w kategorii klas 4-7 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Opracowała scenariusz lekcji „Póki Polska żyje w nas...” dla klasy 6 szkoły podstawowej. Pani Anna Budzińska otrzymała nagrodę za scenariusz lekcji dla klasy 2 - „Jesteśmy Polką i Polakiem - nauka piosenki, poznanie miejsc związanych z polską historią i kulturą”. Oba scenariusze zostaną opublikowane w Biuletynie Informacyjnym W-MODN w Elblągu pt. „Doskonalenie Otwarte”.

Uczestnicy konferencji wysłuchali wystąpień marszałka województwa oraz prezydenta Elbląga, a także wykładu prof. Stanisława Achremczyka z Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie dotyczącego życia i działalności Ignacego Krasickiego. Konferencję uświetnił koncert w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Dodatkową atrakcją dla uczestników konferencji był quiz przygotowany przez Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną im. Karola Wojtyły w Elblągu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wzięła w nim udział większość widowni. Tym bardziej cieszy fakt, iż zwyciężczynią quizu okazała się pani Barbara Girtler, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości.

SP2 w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!