Loading


GOŁDAP. Kolejna przygoda z kodowaniem, zwiazana z projektem "Zaprogramuj przyszłość" za nami. Tym razem były to zajęcia ph: "Nocne kodowanie". Kto by pomyslał, że szkoła może być tak ciekawa, aby w niej nocować. Wychowawczynie klas 1a, 1c i 1d ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zoorganizowały takie zajęcia.

Programowanie uczy twórczego korzystania z technologii cyfrowych, ale także rozwija kompetencje społeczne, które są bardzo ważne tak w życiu prywatnym jak i zawodowym. Wszelkiego rodzaju gry planszowe, sudoku, gra w statki to pozytywny wpływ na rozwój umysłowy człowieka, to świetny sposób aby dzieci nabyły wiele umiejętności w czasie zabawy. Zajęcia nie były nakierowane na jedną umiejętność - matematyczną czy też informatyczną. Miały charakter ogólnorozwojowy, ponieważ w tym wieku dzieci powinny rozwijać się harmonijnie. Dokładniejsze przygody przedstawi fotorelacja.

Iwona Poreda, Dorota Trzcińska, Paulina Pietrzak

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!