Loading


GALWIECIE. 24 kwietnia grupa 10 uczniów klasy czwartej wzięła udział w przedstawieniu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Dzieci ponad miesiąc przygotowywały się do występu. Podczas dodatkowych zajęć przyrodniczych ćwiczyły piosenkę, uczyły się ról i wierszy oraz przygotowały plakaty dotyczące ochrony przyrody. Młodzi aktorzy spisali się znakomicie. Rozbawili zebraną publiczność niemal do łez i za swój występ otrzymali gromkie brawa. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż troje uczniów: Wiktoria Falkowska, Nela Bronicka oraz Paweł Falkowski wspaniale wczuli się w role Baby Flory, Małgosi i Jasia. W dostosowanej do potrzeb apelu baśni „Jaś i Małgosia” pokazali publiczności, jak nie należy zachowywać się w lesie. Pozostali uczniowie klasy czwartej również przekazali zebranym ważne informacje dotyczące właściwych zachowań człowieka w środowisku. W tym celu wykorzystały transparenty z odpowiednimi hasłami.

Celem apelu było promowanie działań na rzecz ochrony przyrody oraz uświadomienie uczniom, iż o naszą Ziemię należy dbać nie tylko w dniu jej święta, ale każdego dnia.

Anna Krygier
SP Galwiecie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!