Loading


GOŁDAP. 25 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Zawodowych odbył się dzień otwarty szkoły pod hasłem „Dobrze mieć zawód”. Tłumnie przybyli goście - gimnazjaliści wraz z nauczycielami z Gołdapi, Grabowa i Bań Mazurskich. Zaproszonych powitała dyrektor szkoły Mirosława Równa.

Spotkanie z gimnazjalistami poprowadzili nauczyciele: pani Stella Kramkowska i pan Piotr Bartoszuk. Na uczniów czekały niespodzianki m.in.: konkurs z nagrodami, program artystyczny, który przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych pod kierunkiem pani Agnieszki Jarockiej i pani Anny Szymaniak. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą szkoły. W 4-letnim technikum można zdobyć zawód informatyka (nowy kierunek, klasa pod patronatem MON), mechanika, logistyka, technika budownictwa, pojazdów samochodowych, technika turystyki lub hotelarstwa, technika żywienia i handlowca. W 3-letniej szkole branżowej ZSZ uczy zawodu mechanika pojazdów samochodowych, ślusarza, kucharza, sprzedawcy, murarza, tynkarza, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarza, fryzjera i wielu innych.

Na gości czekały stoły z łakociami przygotowanymi przez uczniów klasy 3tgt-t w ramach odbywanego przez nich kursu organizacji przyjęć cateringu. Kurs prowadziła pani Małgorzata Jankielewicz, ucząca zawodu gastronoma w Karolewie. Wystrój stołu przygotowali uczniowie klas 2 i 3tg w ramach kursu konsultanta ślubnego, prowadzonego przez Agencję Spinki z Kielc. Po degustacji gimnazjaliści obejrzeli szkołę. Zainteresowaniem cieszyły się stoiska mechaników, turystów, sprzedawców, logistyków, klas mundurowych i inne.

ZSZ w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!