Loading


GOŁDAP. W dniach 26-27 kwietnia gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi uczestniczyli w wycieczce do Torunia.

Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w escape roomach, gdzie uczniowie fantastycznie bawili się w pokojach tematycznych rozwijając zdolności detektywistyczne i rozwiązując zagadki. Następnie udaliśmy się do planetarium. Siedząc wygodnie w fotelach obejrzeliśmy „Makrokosmos”. Podziwialiśmy tysiące gwiazd i kosmiczne animacje pojawiające się nad naszymi głowami. Po czterdziestominutowym seansie przeszliśmy na wystawę „Baza Mars# 17”, gdzie mieliśmy okazję zmierzyć się z wyzwaniami typowymi dla członków załogi statku kosmicznego.

Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy spotkaniem z przewodnikiem i spacerem po toruńskiej starówce. Później gimnazjaliści wzięli udział w grze miejskiej. Podzieleni na cztery drużyny rywalizowali zawzięcie o nagrodę główną – torbę pierników toruńskich. Kolejnym punktem był rejs statkiem po Wiśle. Na koniec udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których poznaliśmy tajniki wypieku tradycyjnych pierników toruńskich. Nagrodą za aktywny udział były piernikowe ciastka, które uczniowie ulepili własnoręcznie.

Dziękujemy paniom Ewie Ruszewskiej i Justynie Przekop za pomoc w opiece nad młodzieżą.

Alicja Komorowska, Jadwiga Ulewicz
SP5 W Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!