Loading


GOŁDAP. 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się inscenizacja pt. „Lech, Czech i Rus”, przygotowana przez klasę 4b pod opieką pani Marzeny Zadrogi i Krystyny Czarniewskiej .

Uczniowie chcąc uczcić zbliżające się święta majowe, przygotowali montaż słowno- muzyczny poświęcony początkom państwa polskiego. Młodzi aktorzy w oryginalny i ciekawy sposób przedstawili legendarną historię trzech braci poszukujących ziemi, na której mogliby założyć swoje państwo.

Zebranej publiczności bardzo spodobał się taniec uczennic, które przy dźwiękach poloneza prezentowały nasze barwy narodowe. Uwagę zwracały też kolorowe dekoracje i wspaniałe zbroje rycerzy.

Była to udana lekcja patriotyzmu nie tylko dla najmłodszych uczniów.

Krystyna Czarniewska

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!