Loading


KRAJ/GOŁDAP. Tegoroczni absolwenci szkół średnich nie maja długiego weekendu, dziś rozpoczął się bowiem tegoroczny maraton maturalny. O 9.00 absolwenci szkół średnich przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. O 14.00 odbędzie się zaś egzamin pisemny na poziomie rozszerzonym. W kolejnych dniach przystąpią do egzaminów z matematyki, języka obcego oraz co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego. Egzaminy maturalne potrwają do 25 maja.

W Gołdapi do egzaminu dojrzałości przystąpiło ponad 120 osób: 65 absolwentów w LO, 43 absolwentów ZSZ i 20 słuchaczy Mazursko-Podlaskiego Centrum Edukacji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!