Loading


GRABOWO. 18 kwietnia uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wybrali się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi. Na miejscu przywitała nas pani Barbara Sereda , która dokładnie wytłumaczyła zaciekawionym uczniom, jaką funkcję pełni oczyszczalnia biologiczno-mechaniczna. Objaśniając funkcjonowanie poszczególnych urządzeń pani kierownik zapoznała dzieci z drogą " brudnej kropelki". Po wizycie wszyscy uczniowie mieli zupełnie jasny i klarowny obraz, sedes to nie kosz na śmieci. Należy zwracać uwagę na to, aby pewne przedmioty trafiały do kosza, a nie do kanalizacji. Oczyszczalnia będzie funkcjonowała bez zarzutu pod warunkiem, że będziemy o to dbać np. wyrzucając zużyte patyczki do uszu do kosza zamiast do sedesu. Jesteśmy odpowiedzialni za przyrodę i musimy dbać o nasze środowisko w każdy możliwy sposób.

Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w pijalni wód mineralnych i leczniczych. Uczniowie zachwyceni malowniczym położeniem obiektu z radością przywitali panie, które opowiedziały nam o leczniczym wpływie wód mineralnych oraz sztucznie wytworzonym mikroklimacie w tężniach solankowych. Pobyt w grocie solnej wprawił dzieci w doskonały nastrój. Lekki półmrok i relaksacyjna muzyka płynąca z głośników, stworzyły zaczarowany klimat. Cudowanie było słuchać "Legend polskich" w tejże scenerii, jakże różnej od warunków szkolnych . Kolejną niespodzianką był pobyt w mini tężni. Można było leżąc wygodnie na leżaczku obserwować przez ogromne okna krajobraz jeziora: łabędzie, rybitwy, a nawet gęś kanadyjską. Po takim wypoczynku dzieciaki chętnie dały upust swojej energii na pobliskim placu zabaw i siłowni na powietrzu . To była prawdziwa frajda . Żegnając sympatyczne panie dzieci otrzymały drobne podarunki w postaci zagadek edukacyjnych rozwijających wiedzę na temat miasta Gołdap oraz paszporty rowerowe zachęcające do aktywnej formy wypoczynku. Jesteśmy dumni, że mamy w okolicy taki wspaniały obiekt, do którego wrócimy z pewnością.

Maja Zaniewska
SP w Grabowie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!