Loading


GOŁDAP. W piątek, 27 kwietnia, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie obchodzili Dzień Ziemi, który został przeniesiony z powodu egzaminów gimnazjalnych.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Klasy gimnazjalne oraz kl. 7 szkoły podstawowej wzięły udział w turnieju piłki siatkowej, natomiast młodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z panią Agnieszką Iber reprezentującą Nadleśnictwo Gołdap, która przybliżyła im temat pracy leśników i zachowań proekologicznych na rzecz naszej planety. Zajęcia okazały się pouczające, a uczniowie aktywnie brali w nich udział. Zatem za lekcję przyrody i upominki serdecznie dziękujemy.

Następnie uczniowie wspólnie z wychowawcami zajęli się sprzątaniem terenu wokół szkoły oraz zadbali o porządek na chodnikach przy głównej drodze. Starsi uczniowie (z klas 6 i 7) natomiast wybrali się w dłuższą trasę i odwiedzili miejsce ważne dla naszej szkoły, czyli kamień upamiętniający Marcina Giersza, o który nasi uczniowie dbają już od kliku lat. Tam również zajęli się pracami porządkowymi. Warto pamiętać o takich miejscach.

Po ciężkiej pracy natomiast uczniowie spędzali czas w przyjemny sposób, rysując czy grając w różne gry z wychowawcami. To mile zakończenie pracowitego dnia.

Brygida Mościńska
SP w Grabowie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!