Loading


GOŁDAP/GRABOWO. 26 kwietnia z okazji święta 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego wychowankowie wielu szkół, w tym także uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie, mogli przyjrzeć się z bliska pracy wojskowych oraz zapoznać się ze sprzętem, którym dysponuje tutejsza jednostka wojskowa.

Wycieczka okazała się ciekawą lekcją historii, gdyż uczestniczący w niej uczniowie odwiedzili nie tylko plac manewrowy ze specjalistycznym sprzętem, ale także wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych w salach tematycznych jednostki, m.in. Sali Weterana i Sali Pamięci, gdzie można było zapoznać się z sylwetkami zasłużonych wojskowych i obejrzeć przedmioty ściśle związane z pracą w wojsku. Największe wrażenie wywarły filmy dotyczące specyfiki pracy jednostki wojskowej o charakterze przeciwlotniczym. Dzieci z zaciekawieniem także oglądały makiety konkursowe wykonane w 2014r. przez ich rówieśników (z zaprzyjaźnionej z pułkiem szkoły) oraz modele samolotów wyeksponowane przez pracowników wojska.

Mimo nie najlepszej pogody wszyscy świetnie się bawili i chętnie pozowali do zdjęć w wozach opancerzonych, oddawali się strzelaniu czy ćwiczeniom strażackim.

Brygida Mościńska , SP w Grabowie