Loading


GOŁDAP/GRABOWO. 26 kwietnia z okazji święta 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego wychowankowie wielu szkół, w tym także uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie, mogli przyjrzeć się z bliska pracy wojskowych oraz zapoznać się ze sprzętem, którym dysponuje tutejsza jednostka wojskowa.

Wycieczka okazała się ciekawą lekcją historii, gdyż uczestniczący w niej uczniowie odwiedzili nie tylko plac manewrowy ze specjalistycznym sprzętem, ale także wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych w salach tematycznych jednostki, m.in. Sali Weterana i Sali Pamięci, gdzie można było zapoznać się z sylwetkami zasłużonych wojskowych i obejrzeć przedmioty ściśle związane z pracą w wojsku. Największe wrażenie wywarły filmy dotyczące specyfiki pracy jednostki wojskowej o charakterze przeciwlotniczym. Dzieci z zaciekawieniem także oglądały makiety konkursowe wykonane w 2014r. przez ich rówieśników (z zaprzyjaźnionej z pułkiem szkoły) oraz modele samolotów wyeksponowane przez pracowników wojska.

Mimo nie najlepszej pogody wszyscy świetnie się bawili i chętnie pozowali do zdjęć w wozach opancerzonych, oddawali się strzelaniu czy ćwiczeniom strażackim.

Brygida Mościńska , SP w Grabowie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!