Loading


GOŁDAP. W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w sposób szczególny obchodzono to święto. W dniach 18-21 kwietnia nasi najmłodsi uczniowie (klasy 0 i 1) aktywnie włączyli się do świętowania Dnia Ziemi.

18 kwietnia dzieci obejrzały prezentację pod tytułem ,,Ziemia - nasz dom", podczas której dowiedziały się, jakie nasza planeta ma dla nas dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Utrwaliły pojęcie recyklingu.

19 kwietnia uczniowie w grupach przygotowali ekologiczne plakaty. Umieścili na nich własnoręcznie wykonane kolorowanki, wiersze oraz hasła. Wszystkie prace były piękne.

20 kwietnia poszliśmy posprzątać plac zabaw przy ul. Wojska Polskiego.

Nasze działania zakończyły się 21 kwietnia udziałem w VII plenerowej imprezie prozdrowotnej ,,Więcej ruchu - więcej zdrowia" zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gołdapi w Lesie Kumiecie.

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi (Dzień Ziemi) obchodzony jest 22 kwietnia w 192 krajach na świecie. Tegorocznym hasłem kampanii jest walka z zanieczyszczeniami, plastikowymi odpadami. Rocznie mieszkaniec Europy i Ameryki Płn. generuje ok. 100kg śmieci z plastiku. Zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych zatruwają nasze oceany i lądy, szkodzą życiu morskiemu i wpływają na nasze zdrowie. Przyroda to nieodłączny element naszego codziennego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci zasad recyklingu oraz kształtować postawę ekologiczną. Nasza Zielona Planeta potrzebuje naszej pomocy codziennie, a nie tylko od święta.

Od początku roku szkolnego nasza społeczność uczniowska bierze udział w zbiórce nakrętek oraz zużytych baterii. Zgłosiliśmy się do Ogólnopolskiego Konkursu Zbiórki Zużytych Baterii - REBA. Już po raz trzeci przekazaliśmy nakrętki do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi. Chętnie bierzemy udział w różnorodnych akcjach i programach promujących zdrowy styl życia (np. „Program dla szkół”, „Czyste powietrze wokół nas", „Sprzątanie Świata").

Barbara Hornostaj

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!