Loading


GOŁDAP. Grupa młodzieży z CKiW OHP w Gołdapi na zaproszenie Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej i państwa Anny i Lecha Marczaków, złożyła wizytę w okazałym, urokliwie położonym wśród mazurskich lasów i jezior majątku Giże koło Świętajna. Ów majątek będący własnością państwa Marczaków jest swoistą ostoją patriotyzmu i natury.

W roli gospodarza i zarazem przewodnika po posiadłości wystąpiła pani Anna Marczak w towarzystwie pana Władysława Krajewskiego – prezesa Związku Piłsudczyków RP oddział w Olecku. Wizyta młodzieży gołdapskiej placówki odbyła się właśnie w ramach podpisanego porozumienia o wzajemnej współpracy z miejscowym związkiem.

Młodzi uczestnicy mieli okazję zobaczyć pomnik zasłużonego Polaka – marszałka Józefa Piłsudskiego. Monument został wzniesiony w 2017r. z okazji 150 rocznicy urodzin wodza oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Czcząc pamięć wodza i jego zasługi dla naszego kraju uczestnicy zapalili symboliczny znicz. Wśród atrakcji przedsięwzięcia był także dąb zasadzony przez nieżyjącego już prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Młodzież zwiedziła również wnętrza budynków majątku. Byliśmy w sali prezydenckiej i dębowej, obejrzeliśmy zdjęcia z wizyt złożonych w posiadłości przez ważne osobistości państwowe, w tym obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.

Pani Anna Marczak oraz pan Władysław Krajewski w niezwykle interesujący sposób opowiadali młodzieży o pielęgnacji tradycji patriotycznych, krzewiąc wśród młodego pokolenia miłość do ojczyzny i ukazując jednocześnie niezwykle ważną rolę obywatelskiego wychowania. Dziękujemy!

kadra pedagogiczna
Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!