Loading


BOĆWINKA. 6 kwietnia dzieci z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Boćwince po raz drugi uczestniczyły w „nocy kodowania”, tym razem pod hasłem „Kodujemy wiosnę”. Korzystając z pięknej pogody zabawa zaczęła się na dworze. Dzieci czekały takie zadania jak: slalom z czapką klauna, odkodowywanie wiosennych haseł i zabawy ruchowe. By na placu zabaw było pięknie i kolorowo, uczniowie malowali kredą wielkie, wiosenne kwiaty. Następnie udali się na długo oczekiwane ognisko z kiełbaskami. Po zapełnieniu brzuchów nadszedł czas na następne zadanie, czyli wiosenne podchody. Dzieci szukały kolorowych kopert i wykonywały zamieszczone w nich zadania, by odkryć skarb, którym był nikt inny: robocik Dash. Uczniowie zachwyceni poznawali możliwości nowego, małego przyjaciela. Wiele emocji przysporzył robot „makey makey”. Dzieci z niedowierzaniem grały na jabłkach czy kubeczkach napełnionych wodą. Nie zabrakło również pracy grupowej: pokolorowanie wiosennej kolorowanki XXL. Gry i aplikacje do nauki programowania całkowicie pochłonęły uczestników. Celem zajęć była popularyzacja idei nauki programowania jako sposobu na rozwój kompetencji pracy w zespole, komunikacji w grupie, myślenia koncepcyjnego, rozwiązywania problemów i kreatywności. Dzieci szczęśliwe, podekscytowane i pełne pomysłów wróciły do domów.

SP w Boćwince

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie