Loading


GRABOWO. W czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wzięli udział w interesującym apelu z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To polskie święto obchodzone jest każdego roku 13 kwietnia. Zostało uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

Uczniowie naszej szkoły mogli przeżywać wydarzenia, które poprzedziły zbrodnię katyńską oraz do niej doprowadziły. Dzięki ciekawej formie apelu, odważnym historycznym scenom oddającym realizm czasów, w których toczyły się zdarzenia ważne dla każdego Polaka, uczniowie stali się uczestnikami żywej lekcji historii naszego kraju.

Apel został przygotowany przez klasę 7 oraz kilku uczniów z innych klas pod kierunkiem pana Lecha Wronowskiego i – podobnie jak poprzedni – pozwolił widzom przenieść się w czasy dramatycznych wydarzeń historycznych. Przedstawienie wzbogaciła oryginalna oprawa dźwiękowa oraz scenografia przygotowana przez panią Ewę Szczodruch.

Brygida Mościńska

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie