Loading


GRABOWO. W czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wzięli udział w interesującym apelu z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To polskie święto obchodzone jest każdego roku 13 kwietnia. Zostało uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

Uczniowie naszej szkoły mogli przeżywać wydarzenia, które poprzedziły zbrodnię katyńską oraz do niej doprowadziły. Dzięki ciekawej formie apelu, odważnym historycznym scenom oddającym realizm czasów, w których toczyły się zdarzenia ważne dla każdego Polaka, uczniowie stali się uczestnikami żywej lekcji historii naszego kraju.

Apel został przygotowany przez klasę 7 oraz kilku uczniów z innych klas pod kierunkiem pana Lecha Wronowskiego i – podobnie jak poprzedni – pozwolił widzom przenieść się w czasy dramatycznych wydarzeń historycznych. Przedstawienie wzbogaciła oryginalna oprawa dźwiękowa oraz scenografia przygotowana przez panią Ewę Szczodruch.

Brygida Mościńska