Loading


GOŁDAP. We wtorek, w ramach dni otwartych Komendę Powiatową Policji w Gołdapi odwiedzili m.in. harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych. Maluchy mogły obejrzeć pomieszczenia komendy i policyjny sprzęt. Dzielnicowa mł.asp. Marta Anuszkiewicz pochwaliła dzieci, które wykazały się sporą wiedzą na temat bezpieczeństwa, zwłaszcza w zakresie ruchu drogowego. W nagrodę policjantka rozdała wszystkim opaski odblaskowe.

Około 30 młodych ludzi mogło zapoznać się z pracą policjantów różnych wydziałów, m.in. kryminalnego, ruchu drogowego czy też prewencji. Korzystając z okazji, że uczestnikami spotkania byli uczniowie szkoły średniej, policjanci zachęcali do wstąpienia w szeregi policji. Do tego tematu szeroko odniosła się pani Anna Smolska - pracowniczka kadr i szkolenia KPP w Gołdapi. Przedstawiła warunki, jakie musi spełnić kandydat do służby, wskazała potrzebne dokumenty jakie należy złożyć. Omówiła etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz gdzie można znaleźć informacje na temat rekrutacji. Spotkanie było też świetną okazją do tego aby mundurowi podzielili się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Młodym kierowcom policjanci z ruchu drogowego zwrócili szczególną uwagę na jazdę pod wpływem alkoholu lub pod działaniem środków odurzających, na brawurę na drodze, niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie telefonów komórkowych podczas kierowania. Funkcjonariusze przestrzegli młodych kierowców przed skutkami nieodpowiedzialnych zachowań na drodze oraz ich konsekwencji prawnych.

KPP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie