Loading


GOŁDAP. Po raz drugi uczniowie klasy 1a z SP 5 odwiedzili pobliską Izbę Regionalną „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza”.

Pierwsza wizyta odbyła się w grudniu, dzieci z panią katechetką ozdobiły choinkę przed świętami Bożego Narodzenia. Dzisiejsza wizyta miała na celu wzbogacenie doświadczeń uczniów w wiedzę o rodzinnej miejscowości. Podczas wizyty pani Anna Falińska opowiedziała dzieciom o życiu i działalności Mieczysława Ratasiewicza. Uczniowie w przystępny sposób zostali zapoznani z historią naszej miejscowości, obejrzały również eksponaty związane z II wojną światową. W muzeum można było zobaczyć przedmioty codziennego użytku sprzed wielu, wielu lat.

Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.

Barbara Hornostaj
wychowawczyni klasy 1a

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie