Loading


GOŁDAP. W lutym uczniowie Szkoły podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi rozpoczęli realizację projektu „Tolerancja i akceptacja drogą do wolności – bez hejtu i przemocy słownej”. Celem działań jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy dotyczącej profilaktyki skutków stosowania przemocy słownej, hejtu oraz uświadomienie uczniom zagrożeń dla ich zdrowia i życia płynących z nałogów.

Młodzież wzięła już udział w zajęciach dotyczących skutków stosowania przemocy słownej. Od marca 2018 roku uczniowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych z matematyki pt. „Haft matematyczny”. Jest to wyszywanie geometrycznych i przestrzennych form na papierze, płytkach CD z takim użyciem kolorów i kształtów, by tworzyły niepowtarzalną całość.

W trakcie spotkań uczniowie mają możliwość sprawdzenia się jak radzą sobie w trudnych i stresujących sytuacjach, dbają o kulturę języka, poznają technikę haftu matematycznego. Ponadto, mają możliwość rozwijania wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania i realizowania określonego zadania.

Wioletta Werner-Wysocka
koordynatorka projektu

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie