Loading


GOŁDAP. 19 marca dzieci z Oddziałów Przedszkolnych SP3 wraz z wychowawczyniami postanowiły dowiedzieć się, czy wiosna jest już blisko. Chcąc podkreślić charakter tego dnia każda z grup założyła stroje w określonym kolorze: czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim. Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w jednej sali, gdzie wysłuchały listu od Bociana Długonogiego. To właśnie on zwrócił się do dzieci z prośbą o wykonanie wiosennych zadań. Chcąc wywiązać się z poleconych nam działań układaliśmy puzzle, rozwiązywaliśmy zagadki, ozdabialiśmy kwiatami wiosenną łąkę, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy przyrody oraz konstruowaliśmy z klocków dom Pani Wiosny. Mogliśmy również wykazać się, jako sportowcy chodząc po wyznaczonym torze na różnego typu szczudłach. Nie zabrakło zmagań, w których przedszkolaki mogły zaprezentować swoje zdolności plastyczne. Mali artyści kolorowali korale, projektowali sukienkę, wianuszek i dywan, a to wszystko z myślą o Pani Wiośnie. Zakończeniem wiosennych zabaw było spotkanie na przedszkolnym korytarzu, gdzie na rozciągniętej folii wszystkie dzieci malowały łąkę przepełnioną zielenią i kolorowymi kwiatami.

Sylwia Forysiak-Kondratowicz, Anita Grzymała
SP3 Gołdap

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie