GOŁDAP. Bank Żywności w Olsztynie od lat zajmuje się projektami mającymi na celu pomoc najuboższym. Oprócz współpracy z wieloma organizacjami dystrybuującymi żywność, organizuje zbiórki produktów spożywczych, realizuje akcje dożywiania dzieci ph. „Napełniamy talerzyk” i „Podziel się posiłkiem” oraz prowadzi warsztaty edukacyjne dla beneficjentów.

16 i 17 marca uczniowie szkoły SP3 wraz z wychowawcami przyłączyli się do akcji wielkanocnej zbiórki żywności. Jak co roku zachęcali do pomocy klientów dwóch dużych marketów znajdujących się w naszym mieście. Koordynatorką tych działań była pani Jolanta Pańczuk - opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu. Dzięki hojności gołdapian dzieciom udało się pozyskać aż 447kg pożywienia. Trafi ono do najbardziej potrzebujących osób z naszego regionu, głównie do: bezdomnych, chorych, bezrobotnych, samotnie wychowujących dzieci oraz do rodzin wielodzietnych. Trafi też do uczniów potrzebujących wsparcia, a będących poza ogólnodostępnym systemem dożywiania.

A czym ta akcja jest dla nas? Kolejną lekcją wrażliwości i dostrzegania potrzeb innych ludzi. To również poczucie zadowolenia, wzrost własnej wartości, bo odnieśliśmy kolejny sukces - nasza praca jest potrzebna. To też okazja do zastanowienia się nad problemem marnowania jedzenia. Ważne jest nie tylko to, że wyrzucamy pożywienie, z którego inni mogliby jeszcze skorzystać. Chodzi również o marnotrawstwo wody i energii potrzebnej do produkcji i przetworzenia pokarmów, a w końcu też do recyklingu dodatkowych odpadów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczną zbiórkę. To dzięki wam świat jest piękniejszy. Wszyscy stajemy się lepszymi ludźmi właśnie wtedy, gdy dbamy o siebie nawzajem.

Beata Galińska
SP3 w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading