Loading


GOŁDAP. Bank Żywności w Olsztynie od lat zajmuje się projektami mającymi na celu pomoc najuboższym. Oprócz współpracy z wieloma organizacjami dystrybuującymi żywność, organizuje zbiórki produktów spożywczych, realizuje akcje dożywiania dzieci ph. „Napełniamy talerzyk” i „Podziel się posiłkiem” oraz prowadzi warsztaty edukacyjne dla beneficjentów.

16 i 17 marca uczniowie szkoły SP3 wraz z wychowawcami przyłączyli się do akcji wielkanocnej zbiórki żywności. Jak co roku zachęcali do pomocy klientów dwóch dużych marketów znajdujących się w naszym mieście. Koordynatorką tych działań była pani Jolanta Pańczuk - opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu. Dzięki hojności gołdapian dzieciom udało się pozyskać aż 447kg pożywienia. Trafi ono do najbardziej potrzebujących osób z naszego regionu, głównie do: bezdomnych, chorych, bezrobotnych, samotnie wychowujących dzieci oraz do rodzin wielodzietnych. Trafi też do uczniów potrzebujących wsparcia, a będących poza ogólnodostępnym systemem dożywiania.

A czym ta akcja jest dla nas? Kolejną lekcją wrażliwości i dostrzegania potrzeb innych ludzi. To również poczucie zadowolenia, wzrost własnej wartości, bo odnieśliśmy kolejny sukces - nasza praca jest potrzebna. To też okazja do zastanowienia się nad problemem marnowania jedzenia. Ważne jest nie tylko to, że wyrzucamy pożywienie, z którego inni mogliby jeszcze skorzystać. Chodzi również o marnotrawstwo wody i energii potrzebnej do produkcji i przetworzenia pokarmów, a w końcu też do recyklingu dodatkowych odpadów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczną zbiórkę. To dzięki wam świat jest piękniejszy. Wszyscy stajemy się lepszymi ludźmi właśnie wtedy, gdy dbamy o siebie nawzajem.

Beata Galińska
SP3 w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!