Loading


GRABOWO. 28 marca społeczność Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie zebrała się w sali gimnastycznej, aby staropolskim zwyczajem powinszować sobie zdrowia, szczęścia z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych.

Uczniowie klasy 5 pod kierunkiem katechetki pani Reginy Semborskiej oraz wychowawczyni przygotowali ciekawe przedstawienie nawiązujące do polskich tradycji wielkanocnych, które m.in. polegają na przygotowaniu święconki, obchodzeniu śmigusa-dyngusa czy kolędowania z gaikiem. Piątoklasiści ukazali większość regionalnych obyczajów w kolorowy i przystępny sposób, przedstawiając je z poczuciem humoru. Przypomnieli również znaczenie poszczególnych elementów związanych z tradycją Wielkiej Nocy, które towarzyszą nam od stuleci.

Zakończeniem wspólnego „kolędowania” były życzenia zdrowych, spokojnych, pełnych radosnego przeżywania świąt oraz odrobinę mokrej zabawy w Lany Poniedziałek.

Brygida Mościńska

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie