Loading


GOŁDAP. Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi dołączyła do tysięcy uczestników i obchodziła 12 marca Dzień Matematyki 2018, którego inicjatorem i organizatorem w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, a patronem honorowym minister edukacji narodowej.

W drugich klasach gimnazjalnych odbył się turniej „Matematyka od kuchni”. Nie wymagał od uczestników wiedzy matematycznej, wystarczał otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. W zabawie wzięło osiem klas drugich, których przedstawiciele rywalizowali między sobą. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2c, drugie klasa 2e, zaś trzecie klasa 2b.

Miesiąc marzec jest miesiącem matematyki, w związku z tym w naszej szkole są podejmowane różne przedsięwzięcia, które ją promują. 14 marca był obchodzony Dzień Liczby Pi. Na korytarzach szkoły zostały umieszczone ciekawostki dotyczące liczby π. Uczniowie oglądali też filmy dotyczące jej odkrycia, a w kolejnych dniach inne, ciekawe filmy edukacyjne np. „Odkrycie zera”, „Przewidywanie występowania liczb pierwszych”. Wzięli udział w Kangurze Matematycznym. Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia.

Teresa Sadowska
SP5 w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie