Loading


GOŁDAP. Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi dołączyła do tysięcy uczestników i obchodziła 12 marca Dzień Matematyki 2018, którego inicjatorem i organizatorem w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, a patronem honorowym minister edukacji narodowej.

W drugich klasach gimnazjalnych odbył się turniej „Matematyka od kuchni”. Nie wymagał od uczestników wiedzy matematycznej, wystarczał otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. W zabawie wzięło osiem klas drugich, których przedstawiciele rywalizowali między sobą. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2c, drugie klasa 2e, zaś trzecie klasa 2b.

Miesiąc marzec jest miesiącem matematyki, w związku z tym w naszej szkole są podejmowane różne przedsięwzięcia, które ją promują. 14 marca był obchodzony Dzień Liczby Pi. Na korytarzach szkoły zostały umieszczone ciekawostki dotyczące liczby π. Uczniowie oglądali też filmy dotyczące jej odkrycia, a w kolejnych dniach inne, ciekawe filmy edukacyjne np. „Odkrycie zera”, „Przewidywanie występowania liczb pierwszych”. Wzięli udział w Kangurze Matematycznym. Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia.

Teresa Sadowska
SP5 w Gołdapi