Loading


GOŁDAP. W lutym tego roku udało się w naszym liceum otworzyć kawiarenkę, z której korzystają uczniowie podczas przerw śródlekcyjnych. Kawiarenka powstała w jednej z sal lekcyjnych. Pieniądze na jej wyposażenie dostaliśmy od burmistrza Gołdapi. Cieszymy się z tego dofinansowania, ponieważ już teraz możemy stwierdzić, że była do dobra inwestycja. Świadczy o tym liczba uczniów kupujących ciepłe napoje.

Kawiarenka to pomysł Szkolnego Towarzystwa Wolontariatu, który ją prowadzi. Zyski wprawdzie są niewielkie, zwłaszcza, że inwestujemy je w wystrój lub naczynia, ale w przyszłości, zarobione pieniądze będą przeznaczane na cele charytatywne wolontariatu.

Bardzo dziękujemy panu burmistrzowi za przyznanie nam środków w ramach szkolnego programu profilaktyki „Uświadomiony-Odpowiedzialny”. Program zakłada jeszcze realizację 6 warsztatów profilaktycznych o tematyce alkoholowej. W zeszłym roku z gminnych środków powstało między innymi Szkolne Koło Gier Planszowych. Zakupiliśmy wiele ciekawych gier planszowych, karcianych itp. Z a wszystkie przyznane pieniądze dziękujemy. Są to dodatkowe środki, dzięki którym szkoła może realizować dodatkowe zadania profilaktyczne.

G.G.
Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!