Loading


GRABOWO. 23 marca obchodziliśmy w naszej szkole nietypowe święto, które pozwoliło nam zajrzeć do biblioteki szkolnej, aby wspólnie poczytać i nie tylko.

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Ten angielski pisarz znany jest przede wszystkim jako autor "Władcy Pierścieni" - trylogii, która zyskała rzesze fanów na całym świecie. Starsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Granowie mieli okazję w piątek, 23 marca przeczytać jego równie ciekawą powieść fantasy pod tyłem „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Przygotowane fragmenty prozy Tolkiena odczytali swoim młodszym koleżankom i kolegom. Czwartoklasiści i piątoklasiści mogli wysłuchać interpretacji głosowej fragmentów „Hobbita...” i „Wyprawy”, którą to przygotowali chętni uczniowie klasy 7 i 2 gimnazjum. Po wysłuchaniu fragmentów, uczniowie oddali się pracy plastycznej dotyczącej lektury.

Tolkien to bardzo ciekawa postać, a przybliżyła nam ją gazetka biograficzna znajdująca się przed biblioteką, którą przygotowała szkolna bibliotekarka pani Aleksandra Falkowska. Autor „Władcy Pierścieni” był pisarzem i filologiem. Zajmował się przede wszystkim badaniem literatury dawnej, aktywnie działał przy powstawaniu słownika języka angielskiego, wydanego zaraz po I wojnie światowej i posługiwał się wieloma językami, m.in. duńskim, łaciną, hebrajskim i lombardzkim.

Wspólne czytanie to bardzo fajna inicjatywa, którą zorganizowały nasze polonistki: Wioletta Janik, Brygida Mościńska oraz Małgorzata Pawelska we współpracy z panią bibliotekarką. Okazała się ona ciekawą alternatywą dla typowej lekcji języka polskiego.

Brygida Mościńska
SP w Grabowie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie