Loading


GOŁDAP. 6 marca uczniowie z klas 3e i 3d wraz z wychowawczyniami Beatą Galińską i Beatą Jusińską uczestniczyli w kuligu zorganizowanym na terenie Lasu Kumiecie.

Zanim rozpoczęła się sanna, przemiłe panie pracujące w nadleśnictwie przeprowadziły zajęcia w terenie pod hasłem „Tropy zwierząt na śniegu”. Dzieci przypomniały sobie o zwierzętach, które przesypiają zimę, ale najbardziej skupiły się na tych, które podczas mrozów potrzebują naszej pomocy. Gdy spadnie śnieg, mają problem ze znalezieniem pożywienia i dlatego tak ważne jest dokarmianie ich.

Uczniowie oglądali w specjalnym atlasie ryciny przedstawiające mieszkańców lasu, a następnie przyglądali się odlewom ich śladów. Wiele radości sprawiło dzieciom odciskanie tropów na śniegu. Bawiły się też w odnajdywanie tropów i określanie, do którego zwierzęcia one należą. Podczas tych zadań uczniowie mieli okazję wysłuchania wielu opowieści o świecie przyrody. Potem była kolej na zimowe zabawy: lepienie bałwana, orły na śniegu czy bieganie w zaspach.

Po zajęciach przyszedł czas na kulig. Gdy wszyscy usadowili się wygodnie na saniach, konie ruszyły, a dzieci zaśpiewały „zimową” piosenkę. Pogoda tego dnia szczególnie dopisała. Pomimo leżącego śniegu, delektowaliśmy się promieniami słońca. Po półgodzinnej przejażdżce wszyscy zdążyli zgłodnieć. Gdy wróciliśmy, czekał na nas termos z gorącą herbatą oraz to, co lubimy najbardziej - pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Wszyscy uwielbiamy takie zajęcia, podczas których jest mnóstwo zabawy, ale też można nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy. Każdego roku chętnie odwiedzamy las i dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w organizacji tych wycieczek. W tym roku szczególnie wdzięczni jesteśmy również panu Krzysztofowi Jurewiczowi, z którego inicjatywy został sfinansowany przejazd autokarem.

Beata Galińska

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!