Loading


GOŁDAP. W tym roku w naszej szkole obchody upamiętniające żołnierzy wyklętych trwały dwa dni. Pierwszego marca uczniowie klasy 7b przypomnieli tragiczne losy polskich bohaterów mających wizję niepodległej Polski niezależnej od wpływów rosyjskich. W szkolnej bibliotece w atmosferze sprzyjającej refleksji siódme klasy w skupieniu wysłuchały narracji przywołującej historię Polski od pierwszego września 1939 roku do symbolicznego momentu końca walki żołnierzy AK z reżimowym systemem komunistycznym. Szczególnie przybliżona została postać rotmistrza Pileckiego. Jego losy poruszyły młodzież.

Następnego dnia gościliśmy przedstawiciela IPN pana Jacka Rutkowskiego, który przeprowadził lekcje historii z siódmymi klasami. Wykłady spotkały się z uznaniem słuchaczy. 

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!