Loading


GRABOWO. 1 marca obchodzimy polskie święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku w naszej szkole apel upamiętniający wydarzenia związane z tym świętem odbył się nieco później ze względu na wysoką absencję spowodowaną panującą grypą.

W środę, 7 marca niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, aby wysłuchać apelu poświęconego upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W 2001 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę, w której uznano zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej podejmowały nierówną walkę o suwerenność i niepodległość Polski. Dzięki temu możemy dziś oddać hołd poległym i zamordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość. Apel przygotowany przez uczniów klasy 7 pod kierunkiem pana Lecha Wronowskiego pozwolił widzom przenieść się do czasów partyzanckich działań i zrozumieć ich sens. Uczniowie ze skupieniem obejrzeli scenki z życia żołnierzy podziemia. Przedstawienie wzbogaciły ciekawe stroje i pięknie wykonane patriotyczne piosenki w wykonaniu Martyny i Gabrysi. Całość dopełniła przemyślana oprawa graficzna. Duże wrażenie wywarły także celowo zastosowane efekty dźwiękowe.

Na zakończenie zacytujmy: „Bodaj widzieć padając w ataku, Polskę wolną i czystą jak łza”.

Brygida Mościńska

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!