Loading


GOŁDAP. Wystarczą kredki i flamastry, żeby zaprogramować... Ozobota. To robot, który poprzez zabawę wprowadza młodzież w świat algorytmów, robotyki i nowych technologii.

W zeszłym roku nasza szkoła realizowała innowację pedagogiczną "Trójka podbija świat programowaniem". Dziś mając Ozoboty, a zaraz i kolejne roboty w klasach 5-7 programujemy. Poznaliśmy już Scratcha i Logo, teraz kolej na kolejne "zabawki". Po szkoleniach organizowanych przez Orange i prowadzonych przez Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania zaczynamy zajęcia w klasach 1-3. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczy w takich zajęciach, a o kolejnych ich sukcesach będziemy informować.

SP3 w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!