Loading


GOŁDAP. W ostatnim czasie przed świeżo upieczonymi czytelnikami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, wystąpili zaproszeni przez bibliotekarkę uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi pod opieką pani Doroty Łasicy.

Pierwszoklasiści z ogromną uwagą przysłuchiwali i przyglądali się aktorom czytającym bajkę braci Grimm pt. „Czerwony Kapturek”, znaną chyba wszystkim dzieciom. Widowisko przy stoliku przyciągnęło uwagę małych słuchaczy, gdyż jest oryginalną formą teatralną będącą skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytania z pełną aktorską interpretacją, aczkolwiek bez dekoracji i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów. Czytający mieli na sobie jedynie elementy kostiumów, by jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę widzów.

Po obejrzeniu teatrzyku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników. Zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami poszanowania książek i po raz pierwszy wypożyczyli je z biblioteki szkolnej.

Dziękuję pani Dorocie Łasicy za współpracę i wkład pracy w przygotowanie „Teatru przy stoliku”. Dziękuję czytającym aktorom, którzy wcielili się w rolę bajkowych postaci: Annie Dutkiewicz (Czerwony Kapturek), Sławkowi Jarockiemu (wilk), Marioli Rogali (babcia), Dorocie Smokowskiej (mama) i Pawłowi Sarośkowi (leśniczy).

Bardzo cieszy mnie współpraca z WTZ w Gołdapi, gdyż zawsze przynosi wiele satysfakcji i pokazuje jej uczestników jako wspaniałych ludzi, którzy chętnie uczestniczą w lokalnym życiu kulturalnym i co ważne, robią to bardzo dobrze, dając z siebie naprawdę wszystko. Nasi goście pokazali, że czytanie jest czymś przyjemnym i wartościowym, że warto czytać i czytać każdy może.

Justyna Kołodziej

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!