Loading


GOŁDAP. 23 lutego Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedzili uczniowie kl. 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wraz wychowawczynią Aliną Oleszczuk. Dzieci dowiedziały się od pań bibliotekarek, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować i skąd się w niej biorą książki. Wędrując między regałami miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór. W nagrodę za dobre zachowanie pani bibliotekarka przeczytała fragmenty książki „Ekoświrek czyli bajka ekologiczna”. Opowiada ona o ekologii, recyklingu i dlaczego należy segregować śmieci.

Dzieci miały możliwość po raz pierwszy uczestniczyć w zajęciach z kodowania. Były one odpowiednio dostosowane do wiedzy i umiejętności. Po chwili wprowadzenia widać było, jak dzieci poprzez zabawę zdobywały nowe umiejętności. Na zakończenie zajęć dzieci zapytały o kontynuację, dlatego już 15 marca spotkamy się ponownie.

W podziękowaniu za wizytę dzieci wraz z wychowawczynią podarowały bibliotece książki pt. „Ślady i tropy zwierząt leśnych”.

BP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!