BOĆWINKA. 14 lutego – dzień świętego Walentego nie mógł przejść bez echa w naszej szkole. Z tej okazji samorząd uczniowski, a w zasadzie opiekunka samorządu pani Wioleta Szlaszyńska zaangażowała wszystkie klasy do aktywnego udziały w tym święcie. W ten sposób klasy 5 i 6 przygotowały krótką inscenizację. Opowiadała ona o tym, co dzieje się z miłością, gdy Amor straci czujność i zaśnie. Klasa 4 przygotowała scenografię do przedstawienia. Klasa 7, a w zasadzie Kacper, zastępca przewodniczącego, wcielił się w rolę listonosza roznoszącego kartki walentynkowe. Kartki pełne słów miłości, uznania, wdzięczności lub tylko serduszek robiły wszystkie dzieci, zaczynając od przedszkola, poprzez klasy 1-3 i 4-7. Wszyscy uczniowie, nauczyciele a nawet chomik zostali obdarowani.
Wielką niespodziankę zrobili uczniowie klas 5 i 6, którzy zostawali po lekcjach w szkole pod pretekstem robienia projektu, a tak naprawdę stworzyli ogromną walentynkę dla swojej wychowawczyni.
SP w Boćwince









W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyły się kolejne zajęcia z fizyki w ramach projektu "Młodzi kreatywni". Uczniowie samodzielnie planowali i wykonywali doświadczenia z elektrostatyki.
6 listopada uczniowie klas 4a, 4b oraz 5a wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na niezwykle ciekawą i pełną wrażeń wycieczkę do Ełku.
7 listopada w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wybitnej polskiej uczonej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i jednej z osób należących do grona patronów Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.
8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Od lat z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi organizuje kiermasz i konkurs.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boćwince przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi odbyły się dwa uroczyste apele, które w piękny i wzruszający sposób przypomniały o drodze naszego narodu do wolności.
Co to był za dzień! Klasa piąta ze Szkoły Podstawowej w Boćwince zamieniła się w prawdziwych bogów greckich i wyruszyła w boską trasę po całej szkole, odwiedzając każdą klasę.
11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków - Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy 5-latków A przygotowały piękną część artystyczną, upamiętniającą to ważne wydarzenie w historii naszego kraju.
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas: 1A, 1B, 1C oraz 3A w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, będą realizować matematyczny projekt edukacyjny "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki".
W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w zajęciach poświęconych Józefowi Rotblatowi - polskiemu fizykowi i laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla.