Loading


GOŁDAP. W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi asp. szt. Tomasz Dobrzyński przeprowadził wśród młodzieży technikum akcję pod hasłem „Bezpieczny internet: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o tym, jak korzystać z internetu, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Dzielnicowy zwracał uwagę na niebezpieczne działania cyberprzestępców, którzy próbują poznać poufne dane użytkowników sieci, by później wykorzystywać je do kradzieży internetowych. Przypominał, że nie należy otwierać hiperłączy bezpośrednio z otrzymanego e-maila, nie wolno przesyłać mailem żadnych danych osobistych, a każde podejrzenia, co do prób wdarcia się na nasze konta, zwłaszcza bankowe, należy jak najszybciej przekazać policjantom lub pracownikom danego banku.

Druga część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów na drodze. Funkcjonariusz przypominał o konieczności noszenia elementów odblaskowych, zakładaniu kamizelek odblaskowych, szczególnie przez poruszających się od zmierzchu do świtu po drogach publicznych. Pieszy i rowerzysta niekorzystający z elementów odblaskowych jest narażony na ciężkie obrażenia ciała, a nawet utratę zdrowia.

Zajęcia były ciekawą lekcją wychowawczo-profilaktyczną, nie tylko dla młodzieży, ale też i dorosłych. W ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi czekamy z młodzieżą na kolejne – już zaplanowane – działania profilaktyczne.

Elżbieta Krynicka, pedagog

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!