Loading


GOŁDAP. 7 lutego uczniowie klasy 1a i 3a Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi zostali zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną na spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji panią Martą Andruczyk. Zajęcia edukacyjne dotyczyły bezpiecznego posługiwania się internetem, a związane były z Dniem Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten (6 lutego) obchodzony był pod hasłem ,,Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to wartość, której brak skutkuje niepokojącymi zjawiskami w internecie, takimi jak cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia.

Pani policjantka zapoznała naszych uczniów z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z internetu. Przedstawiła zagrożenia, jakie czyhają w sieci, szczególnie na dzieci i młodzież. Za dokuczanie innym w internecie karze podlega każdy człowiek, nawet dziecko. Dopiero po ukończeniu trzynastego roku życia można założyć konto na facebooku.

Chcielibyśmy organizatorom bardzo podziękować za to spotkanie i uświadomienie młodszych, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, więc wszyscy powinniśmy korzystać z niej z rozwagą.

Barbara Hornostaj, Wioletta Pietrołaj
wychowawczynie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!