Loading


GOŁDAP. 7 lutego uczniowie klasy 1a i 3a Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi zostali zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną na spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji panią Martą Andruczyk. Zajęcia edukacyjne dotyczyły bezpiecznego posługiwania się internetem, a związane były z Dniem Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten (6 lutego) obchodzony był pod hasłem ,,Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to wartość, której brak skutkuje niepokojącymi zjawiskami w internecie, takimi jak cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia.

Pani policjantka zapoznała naszych uczniów z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z internetu. Przedstawiła zagrożenia, jakie czyhają w sieci, szczególnie na dzieci i młodzież. Za dokuczanie innym w internecie karze podlega każdy człowiek, nawet dziecko. Dopiero po ukończeniu trzynastego roku życia można założyć konto na facebooku.

Chcielibyśmy organizatorom bardzo podziękować za to spotkanie i uświadomienie młodszych, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, więc wszyscy powinniśmy korzystać z niej z rozwagą.

Barbara Hornostaj, Wioletta Pietrołaj
wychowawczynie