Loading


GOŁDAP. „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”- mówi staropolskie przysłowie. Ten dzień to ulubiony czas miłośników pączków, faworków i wszelkich innych słodkości. W tym czasie każdy może, a nawet powinien osłodzić sobie chwile dnia codziennego.

Przedszkolaki z grupy „Krabiki” z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 chętnie kontynuują tę tradycję zapustową. Tłusty czwartek rozpoczęliśmy od pałaszowania pysznych pączków oraz faworków aby nie brakowało nam energii do dalszych aktywności. Po wspólnym zajadaniu się słodkimi wypiekami przyszedł czas na zabawy logopedyczne - „Pączusiową gimnastykę buzi i języka”. Następnie „Krabiki” wykonały pracę plastyczną pt. „Był sobie pączek, co niemiał rączek i okrągły był jak miesiączek”. Tego typu zabawy były doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazję do poznawania kultury, zwyczajów i polskich tradycji.

Bożena Kimera-Dąbkowska, Edyta Mazur

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!